Stavebnice Památníku Tomáše Bati

O stavebnici

Iniciativou společnosti IGRA MODEL a klubu Absolventů Baťovy školy práce vznikla originální stavebnice představující ikonickou funkcionalistickou budovu Baťova Památníku v měřítku 1 : 120.

Znojemský výrobce modelů IGRA MODEL ztvárnil architektonickou ikonu, Památník Tomáše Bati, jako model v měřítku 1 : 120. Stavebnice o celkových rozměrech 320 x 215 x 119 mm bude v brzké době uvedena do prodeje. Díly pro sestavení Památníku T. Bati byly zhotoveny moderní UV-LED tiskárnou od společnosti Canon, která dokáže vrstvit struktury barev podobně jako 3-D tisk. Tato technologie byla použita na všechny obvodové stěny a podlahu. Stavebnice je předlakována, kromě nosných sloupů, které je potřeba nabarvit bíle modelářskou barvou na plasty. Jelikož je třeba se při stavbě maximálně soustředit – vzhledem k vysokému počtu subtilních dílů – je stavebnice určena pro zkušené modeláře. Obvodové stěny funkcionalistické stavby jsou kompletně prosklené, takže je možné si ze všech úhlů prohlížet interiér. Jednotlivá patra jsou propojena schodišti, která je nutné vlepit do příslušných vybrání v podlahových dílech. Postup stavby je popsán v přiloženém návodu, který je součástí balení. Model letadla Junkers F13-ge součástí stavebnice není, bude však možné si jej individuálně dokoupit a do objektu doplnit, stejně tak i případné vnitřní osvětlení. Pro ně budou nejvhodnější subtilní LED se žlutou barvou vyzařovaného světla. Stavba Památníku působí ve všech ohledech velmi nadčasově a kompaktně, takže se hodí jak k umístění do vitríny v podobě solitérního objektu, tak i k případnému umístění na modelové kolejiště, kde – obklopena parkem – může zastávat roli městské koncertní síně, apod.

Co je potřeba k sestavení

• Základní modelářské náčiní
  • lepidla
  • barvy