Veřejná sbírka na sochu Jana Antonína Bati

Pondělí, 10.01.2022

Vedení města Otrokovice chce vytvořit důstojné pietní místo, kde by se připomínala památka Jana Antonína Bati. Nechalo vytvořit sochu, kterou plánuje umístit do parku před Společenský dům. Na sochu může přispět i veřejnost. Její celková cena bude přibližně 1,5 milionu korun. Město Otrokovice k tomuto účelu zřídilo veřejnou sbírku. Přispět na účet mohou jak jednotlivci, tak společnosti.
Socha J. A. Bati  bude specifickým dílem. Autor skulptury, akademický sochař Radim Hanke je, vzhledem ke své předchozí činnosti, v současnosti jediným tvůrcem, který je schopen v požadovaném čase vytvořit plastiku J. A. Bati, neboť je jediným sochařem v České republice a pravděpodobně i ve světě, který po roce 1989 již vytvořil a realizoval plastiky této osobnosti (viz pomník Tomáše a Jana Antonína Bati ve Zlíně, realizace 2007, nebo busta J. A. Bati zhotovená pro jeho rodinu). Dílo pro Otrokovice by mělo být dokončeno nejpozději do konce roku 2021.

Odkaz: