Ševci a podnikatelé Zlínska

Prabos
Slavičín

Počátky značky PRABOS sahají až do roku 1860, kdy firma Japis Jana Pivečky začala rozvíjet tradici koželužského průmyslu ve Slavičíně. Nejprve se zde začaly zpracovávat usně a po I. světové válce zahájila místní fabrika výrobu obuvi. V divokém roce 1948 byla firma Japis znárodněna a výroba ve Slavičíně pokračovala pod značkou Baťa n.p. Tento status vydržel do roku 1952, kdy pohltil zdejší výrobu národní podnik Svit Zlín. Až v roce 1993 získala zdejší výroba právní subjektivitu jako Prabos a.s. Slavičín. Postupně se firma transformovala na Prabos Plus.

V dnešní době se PRABOS zaměřuje na výrobu obuvi, která poskytuje pohodlí, stabilitu a bezpečnost i v těch nejtěžších podmínkách. Ve výrobě se využívá různých předních technologií jako je např. membrána GORE-TEX nebo kvalitní podešve VIBRAM. A kvalitu obuvi PRABOS oceňují jak bezpečnostní složky ČR, tak nadšení cestovatelé a dobrodruzi.


www.prabos.cz

KAVE
Footwear

KAVE je nová kreativní platforma, která má za cíl změnit obuvnický průmysl pomocí pouze existujících materiálů a nástrojů, které v kombinaci s kreativním myšlením vytváří nový současný produkt. Tenisky vyrobené z odpadních či zbytkových materiálů s důrazem na minimální ekologickou stopu. Náš svět je naplněn produkty, které nepotřebujeme, ale přesto stále vyrábíme. To způsobuje problémy ve společnosti a přírodě. Začátek nové výroby vyžaduje spoustu energie, výrobu obuvnických kopyt, vysekávacích nožů či vývoj nových materiálů. Na světě máme velké množství plně vybavených továren s velkými archyvy obuvnických kopyt, vysekávacích nožů či materialů, které nám umožňují vyrábět tenisky s minimální ekologickou zátěží. Proč tedy vyrábět stále nové a nové vybavení? Kave tenisky jsou vyráběny z odpadních a zbytkových materiálů lokálně ve Zlínské továrně, na Baťovských strojích první poloviny minulého století s pomocí pouze existujícího vybavení.


www.kavefootwear.com

Vasky

Že bot, které vypadají dobře a něco vydrží, je pramálo, zjistil Vašek už během střední školy. Využil toho, že pochází ze Zlína se silnou obuvnickou tradicí a rozhodl se rozjet výrobu vlastních modelů. A tak vyměnil běh na atletickém ovále za budování značky, která nabídne přesně to, co sám hledal. Kvalitní boty, u kterých člověk ví, kdo a z čeho je vyrobil, a může se na ně spolehnout při každé své cestě. Střihy vychází z tradiční pracovní obuvi, bowlingových bot nebo například pionýrek. Oprostili je ale od všech přebytečných detailů, upravili vše podle vlastního vkusu a výsledkem jsou Vasky. Jednoduché a ostré linie, minimalistický vzhled a neokoukané barevné kombinace. Co zachovali, je kvalita provedení a kvalitní prošívání po celém obvodu bot, které je stěžejní pro jejich odolnost a výdrž.


www.vasky.cz

Ostatní firmy

Svit Machinery

Firma SVIT Machinery navazuje na dlouholetou tradici výroby obuvnických strojů, zařízení, forem a náhradních dílů ve zlínském regionu a dodává nejen jednotlivé nové stroje značky SVIT, ale i repasované stroje, kompletní výrobní linky a technologické celky tuzemským i zahraničním zákazníkům.

www.svitmachinery.com

Fare

Firma FARE, spol. s r.o. byla založena v roce 1991. Napřed to byla práce pro italské obuvnické firmy a později, po dosažení určité profesní úrovně, byla hlavním odběratelem rakouská firma. Ta svými neústupnými požadavky na pořádek a kvalitu byla pro FARE, spol. s r.o. nejlepším učitelem.

www.fare.cz

Baťa

Známé a po celém světě rozšířené heslo „Náš zákazník, náš pán“ platí stále a všichni u Bati se jej snažíme svou prací naplňovat, abychom mohli tvořit novodobé dějiny firmy. Snažíme se poskytovat zákazníkům špičkové a bezkonkurenční služby ve všech úrovních její činnosti.

www.bata.cz

Partneři


^